تخم مرغ

egg1

از زمان اهلی کردن مرغ ها مردم تخم مرغ دوست دارند و از آن تغذیه می کنند.

زمان طولانی تخم مرغ به عنوان نماد باروری و تولد دوباره جایگاه خودش را در مذاهب و هم چنین تاریخ آشپزی باز کرد.

در مسیحیت، تخم مرغ تزئین شده برای جشن عید پاک بکار می رود. انواع مختلفی از تخم مرغ ها وجود دارند. متداول ترین آنها تخم مرغ ها هستند در حالی که انتخاب های دیگر افراد خوش خوراک و خوش غذا شامل مرغابی، غاز و تخم های بلدرچین است.

تخم مرغ یک منبع بسیار خوب و ارزان از پروتئین با کیفیت بالا است. بیش از نیمی از پروتئین یک تخم مرغ در سفیده آن موجود است و ویتامین B2 و مقدار کمتری از چربی و کلسترول به نسبت زرده تخم مرغ در سفیده تخم مرغ وجود دارد. سفیده های تخم مرغ منابع غنی از سلنیوم، ویتامین D، B6، B12، و مواد معدنی همچون روی، آهن و مس هستند. زرده تخم مرغ حاوی کالری و چربی بیشتری است.

زرده تخم مرغ منبع کلسترول، ویتامین های محلول در چربی شامل A، D، E، K و لسیتین- ترکیبی که امولیسیون در دستورات غذایی همانند سس هندی و سس مایونز وجود دارد- است.

بعضی از انواع تخم مرغ ها هم اکنون حاوی اسید چرب امگا 3 هستند که بستگی به این دارد که مرغ ها چطور تغذیه میشوند. همیشه بسته تخم مرغ را چک کنید. تخم مرغ ها همچنین به عنوان منبع کاملی از پروتئین در نظر گرفته می شوند چون آنها شامل همه هشت آمینو اسید ضروری هستند که در بدن ما نمی توانند تولید شوند و باید از رژیم غذایی مان بدست آوریم.

منبع: www.bbcgoodfood.com